OTP Oktatási Központ képzésén vett részt a 9. a osztály

Gimnáziumunkban az idei tanévben tovább folytatjuk diákjaink pénzügyi-gazdaság ismereteinek bővítését.

Az OTP Fáy Alapítvány Partneriskolájaként felkérést kaptunk egy frissen fejlesztett tananyag tesztelésre. Ennek részeként a 9.a osztály 09.13-án egy iskolánkban megtartott órán vett részt, ahol e-learning tananyagot ismerhettek meg a diákok. A foglalkozáson végig jelen volt a tananyag fejlesztője, aki folyamatosan figyelte a diákok reakcióit, majd a végén meghallgatta a tanulók véleményét. A gyerekek nagyon komolyan vették a felkérést, sok hasznos megjegyzésük volt.

 

Ezek után 09.16-án jelenléti tréningen vettek részt. Erről az eseményről következzen egyik diákunk beszámolója:

 

„Szeptember 16-án a 9.a osztály egy tréningen vett részt az OTP Oktatási Központban. Ez a mostani tananyag abban volt más, hogy egy úgynevezett e-learning előzte meg, erre épült a Benczúr utcai foglalkozás.

Az oktatáson hasznosíthattuk a tanultakat, gyakorlati feladatok voltak, amikben terveztünk, költségvetést készítettünk, és a szükségleteink rendezésén gondolkoztunk. Volt bevezetésnek egy kis ismerkedés pénzüggyel vegyítve, amitől máris otthonosabban éreztük magunkat. Azután következett egy olyan feladat, amiben megállapíthattuk, hogy mi is az a pénzügyi komfortzóna: bizonyos tárgyaknak adtuk meg, hogy mennyit fizetnénk érte maximum illetve minimum, majd ezt együtt egyeztetnünk kellett csoportokban, és még vitatkozni is volt alkalmunk az eltérő vélemények miatt.

Utána beszéltünk a diákmunkáról, ami nekünk most már aktuális téma, így jó volt, hogy többet megtudhattunk róla. Ebből volt egy gyakorlati feladat is, amikor csapatban költségvetést terveztünk, majd négy állomáson különböző “munkákat” végeztünk, mint például labdával egy kosárba találni vagy leírni a szobában található tárgyakat. A fizetést, meg a váratlan kiadást (például egy elromlott telefon miatt) papíron vezettük, a költségvetés mellett.

A foglalkozás végén pedig értékeltünk, esetenként kritikát mondtunk az egész fejlesztésről, ugyanis ez egy újfajta tananyag, amit teszteltek velünk, ezért volt fontos, hogy őszintén akár pozitív akár negatív véleményt fogalmazzunk meg. Összességében ez volt talán az eddigi leghasznosabb tréning számunkra, mert ezek a fogalmak mint diákmunka, költségvetés, a szükségletek besorolása, pénzügyi biztonság, pénzügyi komfortzóna, ha hallottunk is róla korábban, vagy tudtuk is mit jelent, most már közelebb állnak hozzánk.

Vitrai Lea

9.a osztályos tanuló”

 

Feketéné Tóth Márta

a program szervezője

Képgaléria