Iskolánk volt diákjának előadása a mesterséges intelligenciáról

2024.10.10-én a 11.A és a 10.D osztályok tanulói Mesterséges Intelligencia (MI) előadáson vettek részt, amelyet az Ady Endre Gimnázium egyik volt diákja, Földes Gábor tartott, Feketéné Tóth Márta tanárnő felkérésére.

Az előadó bemutatkozással kezdett. Elmondta, hogy négy éve érettségizett, jelenleg az Óbudai Egyetemre jár. Tanárnő kérésére bevezetőként elmondta, mit kell tanulni ahhoz, hogy az egyetemen sikeresen tudja teljesíteni feladatait.

Előadásában beszélt arról, hogy az MI egy olyan technológia, amely lehetővé teszi a gépek számára az emberi módon történő gondolkodást, hogy így végezzék el a feladatokat. Képes nagy mennyiségű adat elemzésére, ezek között az összefüggések felismerésére és döntések meghozatalára.

Manapság már számos területen használják, mint például az oktatásban, a közlekedésben, az egészségügyben vagy az üzleti életben. A mesterséges intelligenciának nagyon sok előnye van, mert növelheti a hatékonyságot, csökkentheti az emberi hibákat, de az innovációban is új lehetőségeket teremthet.

Elmondta, hogy a diákok egyik kedvence a Chat GPT, mert megkönnyíti számukra a tanulást, mivel lehetőségük van néhány kulcsszó megadásával több száz szavas fogalmazást írni, amelyet azután a tanulók képesek saját szavaikkal átfogalmazni.

Az MI folyamatosan fejlődik, ezáltal megkönnyítve az életünket. Azonban az előadó az MI számos előnye mellett a veszélyekre, kockázatokra is felhívta a hallgatóság figyelmét, például ne adjuk meg saját adatainkat, ne töltsünk fel magunkról képeket, tehát semmi személyeset, mert képes a program kamu profilokat létrehozni és ezzel visszaéléseket elkövetni.

Az előadás végén bemutatott egy olyan programot, amellyel bárki hangját utánozni lehet, ez elég érdekes volt.

Köszönjük szépen Feketéné Tóth Márta tanárnőnek a szervezést.

Pap-Kovács Fruzsina 11.A