Egy hét Ausztriában (2024. szeptember)

Idén szeptemberben lehetőségünk nyílt az Óbudai Árpád Gimnázium német nemzetiségi szakos tanulóival egy hetet anyanyelvi környezetben, Salzburg tartományban tölteni.
Kísérőnk, Könnyü Laura Krisztina tanárnő segített minket, hogy a meglévő nyelvtudásunkból a maximumot tudjuk kihozni a külföldön töltött egy hét alatt.

Szeptember 8-án, vasárnap hajnalban indult a buszunk a kiránduláson részt vevő másik iskola elől. Nyolcórás utunk jó hangulatban és viszonylag gyorsan el is telt. A szállásadóink kellemes fogadtatásban részesítettek minket, finom, svédasztalos vacsorával vártak.

A hétfőt, mint minden más hétköznapot egy saalfeldeni nyelviskolában kezdtük. A tanfolyam minden nap három órán keresztül tartott. A kurzus napjai alatt az ott tanító tanároktól csoportokra bontva és differenciáltan, változatos témájú feladatokat kaptunk.
   A délutáni órákban minden alkalommal ellátogattunk egy kulturális vagy  természeti szempontból jelentős látványossághoz.

Az első nap, az áttanult órák után, Ausztria legmagasabb és egyik leglátványosabb vízesését néztük meg Krimml település mellett.

Másnap a Ferleitenben található vadasparkba látogattunk el, ahol háztáji és vadállatokat nézhettünk meg.

Ezután Zell am See városába utaztunk, ahol a kommunikációs képességeinket teszteltük az ott lakókkal való beszélgetés keretében. Különböző kérdéseket tettünk fel az “utca emberének”, ezekre a legtöbb esetben nyitottan válaszoltak.

A bőséges vacsora után a német tanárnőnkkel gyakoroltuk a nyelvet.

A szerdai napon elbuszoztunk a Sigmund-Thun-szurdokhoz, ami mind közül az egyik legszebb élményünk volt. Fapallókon keresztül sétáltunk, mialatt mellettünk vízzuhatagok ömlöttek a mélybe.

Mi ennél a pontnál biztosak voltunk abban, hogy ezt a látványt már nem lehet felülmúlni. Tévedtünk. Következő állomásunk Kaprunba vezetett egy hatalmas, türkiz

vízű víztározóhoz, amit havas hegycsúcsok öleltek körül.

A hét negyedik napján megtekintettük a Mittersillben található Természettudományi múzeumot, ahol interaktív kiállításokon keresztül ismerkedhettünk meg Ausztria növény-, és állatvilágával. Egy speciális kör alakú teremben egy 360°- os vásznon nézhettünk animációt az alpesi évszakok változásairól.

Az utolsó előtti nap Werfen várát néztük meg. Itt kaptunk egy részletes idegenvezetést az erődítmény történelméről. Betekinthettünk a korábbi lakók mindennapjaiba.  A várudvarban lehetőségünk volt egy sólyombemutatón is részt venni. Ez volt a tábor utolsó programja.

Rengeteg új élménnyel és ismerettel gazdagodtunk az egy hét alatt. Reméljük, hogy még visszatérhetünk egyszer erre a csodálatos és titokzatos helyre.

Bajusz Virág, Kiss-Székely Emese, Szatai Lilla Kiara