Beszélgessünk az Európai Unióról! a 12.a osztály látogatása az OTP Oktatási Központban

Az OTP Oktatási Központ Partneriskolájaként diákjainknak lehetősége van évente legalább egyszer részt venni jelentléti tréningeken. A12. évfolyamosoknak kidolgozott tematikus anyag a történelem órán tanult ismeretekhez nyújt nagy segítséget, illetve olyan gyakorlati tudást szerezhetnek diákjaink, amik a későbbiekben hasznosak lehetnek.

Egy ilyen jelenléti tréningről következzen Szabó Dorottya beszámolója:

„Szeptemberben ellátogattam osztályommal az OTP Oktatási Központba, ahol az OTP Fáy András alapítványnál egy foglalkozáson vettünk részt. Az előadás fő témája az Európai Unió volt, pontosabban a diákoknak nyújtott lehetőségek az Unióban.

Az osztályunkat két részre bontották, és kisebb csoportokban indult el a foglalkozás. A vezetők kedvesek és segítőkészek voltak, nyugodt atmoszférát teremtettek, emiatt senki sem félt szerepelni. Elbeszélgettünk a saját élményeinkről Európában, megvitattuk az Unióban lévő intézmények szerepét. Bemutattak különböző továbbtanulási lehetőségeket Európában, legyen szó az Erasmusról vagy másfajta tanulást segítő rendszerről. Emellett szó volt a DiscoverEU-ról, amely egy remek lehetőség azok számára, akik be szeretnék utazni az Európai Uniót.

A programunk második felében még kisebb csoportokra lettünk bontva és egy érdekes feladatot kaptunk. Lehetőségünk volt megtervezni külföldi életünket, viszont ez azzal járt, hogy a pénzügyleteinket is meg kellett szervezni. Volt szó a lakhatásról, bruttó-nettó árakról, a deviza és valuta különbségéről és arról, hogy vajon miképp is boldogulnánk egy ilyen helyzetben.

Előadásunk végén egy kérdőívet is kitöltöttünk az előadás minőségéről, a fogadtatásról, arról, hogy mi tetszett és mi nem. Véleményem szerint a jól körüljárt téma érdekfeszítő volt és egyben fontos is, hiszen mi is az Európai Unió tagjai vagyunk. Tudásunk és véleményünk létfontosságúak nagyon sok döntésben és kérdésben. Emiatt fontosnak és nagyon hasznosnak tartom az erről folytatott edukációt.

Szabó Dorottya

Feketéné Tóth Márta