Belügyi Drón Kupa 2024

Meghívást kapott iskolánk az 1. Belügyi Drón Kupára, amin osztályunk, a 9.Ny tíz tanulója vett részt.
Korán reggel indultunk útnak az iskolától, hogy időben odaérjünk a regisztrációra. Megérkezésünk után végighallgattuk Dr. Rétvári Bence és Dr. Palkovics László megnyitóbeszédét, aztán elkezdődtek a programok.

Többféle standhoz látogattunk el, ahol megismerkedtünk a különböző szakmákkal és betekintést nyerhettünk a részletekbe. Sokféle játékos feladatot kaptunk. Kreatív foglalkozásokon vettünk részt, ilyenek voltak például a kitűző készítés, szimulációs drónvezetés, találóskérdések, drónfoci és a lövészet. Találkoztunk néhány hírességgel is, például Szujó Zoltánnal és Győrfi Pállal, akikkel fotó is készült. Különleges drónokat láttunk, néhányat láthattunk felszállni is. Finom ebédet kaptunk, majd folytatódott a nap. Láttunk kutyás bemutatót is. Volt egy kis szabadidőnk, amikor ellátogathattunk a többi standhoz is és felfedezhettük a helyszínt.
Nagyon jól éreztük magunkat, sokat tanultunk, és reméljük legközelebb is részt vehetünk egy ilyen színvonalas rendezvényen.
Dobrosi Mira
Mudri Zsófia 9.Ny