„Gördülő Energia” fizika show 2024.

2024. 04. 12-én iskolánkban rendhagyó fizika órán vett részt gimnáziumunk 11 osztálya.

Tóth Pál matematika-fizika szakos tanár úr az MVM támogatásával járt iskolánkban. Az interaktív program során tanulóink több látványos kísérletnek lehettek részesei. Néhány a teljesség igénye nélkül: diákjaink közreműködésével folyékony hidrogénnel elvégzett kísérletek bemutatása és a látottak megmagyarázása, a Tesla transzformátor működésének megismerése, elektromos gitárral bemutatott kísérletek. Megtudtuk, hogyan lehet szívószállal zenélni. A leglátványosabb talán a bemutató végén látott kísérlet volt, amikor vendégünk „felhőt” hozott létre folyékony nitrogén és forró víz segítségével.

Feketéné Tóth Márta

programot szervező tanár