Eredményeink a Budapest 150 városismereti vetélkedőn

Budapest Főváros Levéltára – Budapest Főváros Önkormányzatának támogatásával – vetélkedőt szervezett Budapest másfél évszázados múltjával kapcsolatban.

Háromfős, 9–11. osztályos diákcsapatok jelentkezhettek. A résztvevő 63 csapatból iskolánkat 5 csapat képviselte.

Az első online fordulóból a csapatok fele juthatott tovább, köztük volt mind az öt adys csapat!

A 2. forduló nagy felkészülést és utánajárást igényelt, kutatni kellett Budapest Főváros Levéltárában is. A kérdések, feladatok kidolgozása tudást és kreativitást egyaránt megkövetelt.

A kérdések során kitértek Pest, Buda és Óbuda egyesítésének körülményeire, valamint a főváros 150 éves fejlődésére, a társadalom, a gazdaság és a kultúra változására.

A döntőbe csak az első 6 csapatot hívták be.

Adys csapataink eredményei:

A 63 csapatból 2 csapat az első 10 közé jutott:

8. helyezett lett a Triumvirátus csapata: Laczkó Lőrinc, Boch Norbert, Kovács Dominik (11.c)

10. helyezett lett az Aranybulla csapata: Agócs Dávid, Kovács Krisztián, Njoku Brooklyn (10.d)

Nem értek el helyezést, de a második fordulóba jutottak

- XIXO csapat: Sipos Jázmin, Sàrik Zsófia, Pap-Kovàcs Fruzsina (10.a)

- Vince csapat: Nagy Vince, Masevszki Péter, Varga Márk (10.a)

- Matriarchátus: Kis Anna Lujza, Muhari Balázs, Gintl Bonifàc (10.d)

Gratulálunk!