A németek nyomában Dunabogdányban

2024. április 12-én osztályunk 5 tanulója Dunabogdányba látogatott a Wunderbar Fesztiválra.

A kirándulás célja a dunabogdányi svábok múltjának és életének megismerése volt. Két másik iskola – a dunakeszi Radnóti Gimnázium és a XIII. kerületi Pannónia Általános Iskola – tanulóival dolgoztunk együtt.

A német nemzetiségi tanösvény 8 állomásán mentünk végig a helyi német önkormányzat elnökének vezetésével, aki bemutatta nekünk a község történelmét és kultúráját.

Számos feladat is várt ránk a tanösvény során, például képek készítése és egy kvíz, amit az ott elhangzottak alapján és néha pár járókelő megkérdezésével tudtunk kitölteni. Kirándulásunk során a magyarországi németek történetével is megismerkedhettünk.  A programot a Budapest XIII. kerületi Német Önkormányzat szervezte.

Bukor Petra 11.d